З 1 березня в Україні в черговий раз подорожчає електроенергія.
Зокрема, ті, хто вкладається в мінімальний обсяг споживання (до 100 кВт/год), будуть платити в місяць на 26% або 18,6 гривень більше. В основному це торкнеться громадян з дуже низькими доходами.
Скільки конкретно буде коштувати електричне світло за новими тарифами, порахував лідер партії «Успішна країна» Олександр Клименко.
Українські сім'ї з середніми витратами електроенергії (в межах 300 кВт/год) змушені будуть платити на 96,6 гривень більше (426 гривень) або на 29,3%. Якщо ж в квартирі працює електроплита або бойлер, то витрати збільшаться на 230 гривень (до 1602 гривень на місяць).
Тариф за обсяг понад 600 кВт/год на місяць залишиться практично на тому ж рівні. Зараз він становить 163,8 копійок за 1 кВт/год, а з 1 березня – 168 копійок за один кВт/год, тобто зросте на 2%.
Це означає, що не особливо бідні люди, які використовують електроенергії більше — володіють великими будинками, мають сауни, басейни, багато різної побутової техніки, будуть платити більше всього на 5-9%, — пише Клименко на своїй сторінці у Facebook.
Також, за його словами, в країні буде введено і нічний тариф на світло.
З 23 вечора до 7 ранку електроенергія буде коштувати дешевше. Тобто прати, прасувати, прибирати, вчити уроки дітям влада, таким чином, рекомендує вночі, — пояснює політик. — Можна підлаштуватися, скажете ви! Так, можна. Але є нюанс (у нинішньої влади без нюансів ніяк!).
За словами Клименка, щоб вночі світло рахувалося за окремим тарифом, українці повинні будуть встановити новий, спеціальний двозонний лічильник. Він коштує приблизно від 1200 до 2000 гривень. Тобто окупиться за півтора-два роки.
Для громадян з мізерними доходами установка такого приладу — недозволена розкіш. Загалом, знижку людям ніби то і запропонували, але мало хто нею зможе скористатися. На те й був розрахунок, щоб ви навіть не сумнівалися», — резюмував лідер «Успішної країни».
Нагадаємо, восени 2016 року партія Олександра Клименка представила проект Справедливого Податкового кодексу, розробленого експертами політсили спільно українськими підприємцями. У ньому, зокрема, пропонується знизити вартість послуг ЖКГ за рахунок зменшення податку на додану вартість в структурі тарифів з 20% до 5%. За підрахунками Клименка, такий крок дозволить економити українським сім'ям не менше 800 грн. на місяць.